Szanowni Rodzice

Zapraszamy wszystkich rodziców na zebrania podsumowujące obserwację wstępną.

Bardzo prosimy o zapewnienie dzieciom opieki na czas zebrania.

25.10 (poniedziałek):

gr.IX godz.16.30

gr.X godz.16.00

26.10 (wtorek):

gr.I godz.16.00

gr.III godz.16.30

gr.V godz.16.30

gr.VII godz.17.00

27.10 (środa):

gr.II godz.16.30

gr.IV godz.17.00

gr.VI godz.17.00

gr.VIII godz.16.30

Szanowni Rodzice

Ze względu na braki kadrowe nie jesteśmy w stanie realizować do odwołania Państwa zgłoszeń dotyczących przygotowania dzieci do wyjścia z przedszkola o określonej godzinie z powodu np.: wizyty u lekarza o określonej godzinie.

Prosimy Państwa o zrozumienie.

W tym miesiącu odbędzie się:

• 10.10 – Dzień Drzewa – zabawy ekologiczne w ogrodzie lub sali (uzależnione od pogody)

• 14.10 – Dzień Edukacji Narodowej (bez udziału rodziców) – prosimy o strój galowy dla wszystkich dzieci

• 14.10 - Pasowanie Przedszkolaków (bez udziału rodziców) – prosimy o strój galowy dla wszystkich dzieci. Drobne upominki dla nowych przedszkolaków współfinansowane przez Radę Rodziców

• 19.10 - Teatr Pacuś - przedstawienie pt.: „Wróbelek Elemelek” - współfinansowane przez Radę Rodziców

• 22.10 – Bal Jesieni (bez udziału rodziców) – taniec, muzyka zagadki. Prosimy o przygotowanie strojów dla dzieci o tematyce jesiennej z wyłączeniem materiałów naturalnych (np. liście, jarzębina itp.)

• „Sherborne w obiektywie” – prezentacja zdjęć dzieci z zabaw ruchowych metodą W.Sherborne

• „Moje sposoby radzenia sobie ze złością” – wystawa plakatów.

Drodzy Rodzice

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ciekawymi artykułami zamieszczanymi na stronie https://www.facebook.com/PoradniaPsychologicznoPedagogicznaNR5

przez specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 5 w Łodzi.

Informacje dla rodziców:

1. Przedszkole pracuje zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi GIS, MEN
    i MZ.
  2. Godziny przyprowadzania dzieci: 6.00 – 8.00 ( dla dzieci korzystających z 3 posiłków); godzina 8.50 ( dla dzieci korzystających z 2 posiłków – II ś, o)
  3. Godziny odbierania dzieci: 15.00 – 17.00
  4. Godziny posiłków: I śniadanie 8:30, II śniadanie 11:30, obiad 14:00.
  5. Na teren przedszkola może wejść tylko opiekun dziecka 3letniego ( max. jeden opiekun na jedno dziecko)- w okresie adaptacyjnym (2 tygodnie)
  6. Opiekun dziecka wchodzący na teren przedszkola ma obowiązek założenia maseczki/przyłbicy, rękawiczek i butów ochronnych (zaopatruje się w nie we własnym zakresie.)
  7. Dzieci będą odbierane przez wyznaczonych pracowników przedszkola przy wejściu do placówki i odprowadzane do grup ( tak samo przy odbieraniu dziecka).
  8. Obowiązuje zakaz przynoszenia przez dzieci zabawek i innych przedmiotów z domu (w tym poduszek, kocyków i pluszaków).
  9. Dzieci mogą być odbierane tylko przez osoby do tego upoważnione ( puste upoważnienia można odebrać przy wejściu do przedszkola – upoważnienie obowiązuje tylko w danym roku szkolnym).
  10. Do przedszkola może uczęszczać tylko dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych.
  11. Osoby przyprowadzające dzieci również nie mogą wykazywać objawów chorobowych.
  12. Dziecko, u którego wystąpią niepokojące objawy, zostanie umieszczone
    w izolatce na terenie przedszkola pod opieką wyznaczonego pracownika do momentu odebrania go przez opiekuna.
  13. Dzieci przynoszą do przedszkola obuwie na zmianę w podpisanym worku ( nie w reklamówce).
  1. Dzieci przynoszą ubrania na zmianę w podpisanym worku tekstylnym
    i zabierają ze sobą do grupy.
  2. Dzieci przynoszą do przedszkola strój gimnastyczny w podpisanym worku tekstylnym ( do końca września).
  3. Opłaty:

- opłaty za przedszkole (płatne do 15 każdego miesiąca); pierwsza opłata w m–cu X .

- Rada Rodziców 200 zł (płatne na konto): 34 1540 1245 2056 9111 3586 0002

- wyprawka 150 zł na rok

- środki czystości 50zł na rok

- książki (zależnie od grupy)

- karimaty (zależnie od grupy)

1. Zgody do podpisania przez rodziców (na jednej kartce): na udział dziecka
    w religii, na udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawdzanie czystości i higieny skóry, mierzenie temperatury.
  2. Prosimy o przekazanie poprzez dziecko kartki z wypisanymi przeciwwskazaniami/zaleceniami żywieniowymi jeśli takowe  u dziecka występują.
  3. Nie będzie możliwości korzystania z czytnika kart (do odwołania). Nauczyciele
    w grupach będą zapisywali godzinę wejścia i wyjścia dziecka z przedszkola.
  4. W bieżącym roku szkolnym konsultacje z rodzicami będą się odbywały online
    w wyznaczonych przez nauczycieli grup dniach i godzinach.
  5. Rodzice dzieci nowoprzyjętych i tych, które zmieniły grupę otrzymają loginy
    i hasła do zalogowania się na Office 365 na początku września.
  6. Dodatkowe informacje od nauczycieli poszczególnych grup będą przekazywane
    na bieżąco poprzez Office 365 i stronę internetową przedszkola.

Bardzo prosimy wszystkich rodziców o dostosowanie się do w/w informacji.