Klub Europa w naszej szkole

30.09.2012 - Dobiegł końca kolejny wyjazd edukacyjny nauczycieli międzyszkolnego klubu "Europa w naszej szkole". Tym razem odwiedziliśmy Budapeszt, a w nim m.in. spotkaliśmy się z pracownikami i uczniami szkoły waldorfskiej oraz odwiedziliśmy siedzibę Węgierskiego Parlamentu.

02.10.2012 - Otrzymaliśmy certyfikat członkowstwa na rok szkolny 2012/2013 oraz wyróżnienie za działalność w Klubie Europa w naszej szkole w poprzednim roku szkolnym.

Szkoła w Budapeszcie to szkoła gdzie uczeń zdaje się na wiedzę i autorytet nauczyciela. Nie korzysta z podręczników. Szkoła stoi otworem dla wszystkich dzieci bez względu na religię, kolor skóry, płeć,zarobki rodziców. Dzieci uczą się bezstresowo, bez ocen i oceniania, nie powtarzają klas. Mają za to dużą ilość zajęć z przedmiotów artystycznych oraz dwa języki obce już od pierwszej klasy.

08.01.2013 - w Szkole Podstawowej nr 149 dzieci z gr.I (Zosia Błaszczyk, Alicja Szczerbicka, Basia Rogala, Ula Adamczyk, Mateusz Pawlak, Mateusz Krysicki, Jakub Malinowski) wystąpiły w konkursie na interpretację w języku obcym utworu muzycznego. Dzieci śpiewały piosenki w języku angielskim.

Dnia 10.01.2013- na terenie naszej placówki w ramach działalności Klubu Europa w naszej szkole odbyły się eliminacje konkursu plastycznego. Jury oceniało prace plastyczne wykonane przez dzieci z przedszkoli integracyjnych oraz szkół podstawowych klas młodszych. Debata była długa ale owocna. nasze przedszkole zajęło II miejsce. Oceniane były prace wykonane przez dzieci z gr.I integracyjnej. Były to prace przestrzenne przedstawiające angielski autobus oraz Big Bena.

Dzieci z naszego przedszkola witały gości na wernisażu "Języki obce w szkole". Wernisaż rozpoczął się hiszpańskim tańcem w wykonaniu gr.V. Potem zaprezentowały się dzieci z gr. IX w tańcu holenderskim.

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły również w konkursie plastycznym "Języki obce w szkole" w ramach Klubu Europa. Wyróżnienie otrzymały: Natalia Piekarska z gr.III, Marysia Foszpańczyk z gr.VIII, Marcelina Celmer z gr.VII

19.03.2013- w Szkole Podstawowej nr 202 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu "Języki obce w szkole". Rywalizowano w 5 kategoriach: interpretacja utworu muzycznego, interpretacja wiersza, projekt multimedialny, praca plastyczna, twórczość własna. Wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom dyplomy i podziękowania wręczyła Patronka organizującego Konkursu Międzyszkolnego Klubu "Europa w naszej szkole", Eurodeputowana Joanna Skrzydlewska.

Nasze przedszkole reprezentowała Pani dyrektor Żanetta Solewicz i nauczycielka Ewa Krakowiak. Przedstawicielami dzieci była Zosia Błaszczyk i Adrian Zych z gr.I.

W maju 2013 roku w każdej grupie odbywały się zajęcia poświęcone Krajom Unii Europejskiej.

24 maja odbył się Europejski Piknik Rodzinny. Rodzice przygotowywali potrawy, a dzieci tańczyły tańce regionalne państw Unii Europejskiej.