Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Książki warte polecenia

LISTA KSIĄŻEK POLECANYCH RODZICOM DO WSPÓLNEGO CZYTANIA Z DZIEĆMI W DOMU

Kostka i Bruno”-Dominika Słomińska

Przedstawiam Wam Kostkę i Brunka, dwoje rezolutnych przyjaciół. Czy trudno przyznać się do winy? Dlaczego trzeba myć ręce? Czy można wchodzić na zamarznięty staw? Czy kiedy po kryjomu chowamy do kieszeni nie swoją rzecz, to jest kradzież, czy tylko pożyczka? Dwoje przedszkolaków w czasie swoich przygód znajduje odpowiedzi na te i inne pytania. Jeżeli Wy też chcecie je poznać, poproście rodziców, żeby przeczytali Wam te książkę. Rodzice, Każda minuta spędzona z dzieckiem, jest jak poszukiwanie skarbu. Z tą tylko różnicą , że kiedy szukamy skarbu, mamy mapę i brak pewności że go znajdziemy. Wychowując dziecko nie mamy mapy, za to 100% gwarancji, że znajdziemy w przyszłości skarb - mądrego, dobrego, wartościowego człowieka. Ta książka jest drogowskazem w tych poszukiwaniach. 15 bajek dla dzieci, 15 problemów wychowawczych, 15 komentarzy psychologicznych z poradami dla rodziców. Musicie to mieć!!!

 

 

„Opowieści o tym, co daje supermoce”- Iwona Nowak- Szczepańska

Książka, która daje wsparcie.
To książka o siłach, które trzeba w sobie odkryć. Ich źródło znajduje się w naszym umyśle, woli, sercu. Przedstawione tu historie są wymyślone, ale prawdziwe. To lektura dla współczesnych dzieci, dostosowana do dzisiejszych realiów. Pomaga spojrzeć na rzeczywistość bez uprzedzeń czy niepotrzebnych lęków. Powstała z założeniem, aby pomóc dziecku odkryć w sobie mentalną siłę, która pomoże mu pokonać trudności i otworzyć się na świat i drugiego człowieka oraz zrozumieć, jak wiele zależy od nas samych.
Historie o tym, skąd czerpać siłę i moc
Z tej książki dziecko dowie się o bardzo wielu ważnych życiowych sprawach. O sile życzliwości, która przemienia ludzi, o tym, że każdy z nas jest inny i że byłoby bardzo niedobrze, gdyby wszyscy byli tacy sami, o tym, że wobec przyjaciół (i w ogóle wobec wszystkich) warto być szczerym, że czasem ludzie odchodzą i trzeba się z tym, pogodzić – co wcale nie znaczy zapomnieć. Do każdej historii dołączone są korespondujące z nią złote myśli, które pomagają zrozumieć i zapamiętać sens przeczytanej opowieści. Świetnie opowiedziana przygoda w połączeniu z mądrością cytatów znanych i mniej znanych ludzi wywiera głębokie wrażenie, prowokuje do przemyśleń i odkrywania w sobie supermocy, które pomagają iść przez życie z odwagą, optymizmem i wiarą w swoje możliwości.
Przeczytaj dziecku o ważnych sprawach

 

Cykl książek o Franklinie- Paulette Bourgeois

Książeczki o Franklinie przedstawiają, w jaki sposób młode zwierzątko walczy ze swoimi problemami oraz kłopotami wieku dziecięcego. Dzięki temu są to piękne i empatyczne opowieści o tym, w jaki sposób możemy uporać się ze strachem czy jakąkolwiek bolączką. Maluchy dowiadują się, czym jest przyjaźń, rodzina, lojalność, wsparcie czy miłość. Obecnie możemy znaleźć kilkadziesiąt pozycji, z których każda kolejna porusza inne, ważne tematy. Franklin trafił do świadomości kulturowej wielu krajów i stał się jedną z bardziej rozpoznawalnych postaci bajkowych.

„Orka w wannie”- Hania Buch

Ta książka przedstawi Wam powody, dla których nie warto marnować wody!
Opowieść o orce, która w tajemniczy sposób zjawia się w wannie, należącej do pana Jana. Jak się tam znalazła i dlaczego nie chce jej opuścić? Żeby się dowiedzieć, trzeba przeczytać tę chlupoczącą historię! To pouczająca, proekologiczna i niezwykle zabawna opowieść o orce, która z powodu płytkich oraz zanieczyszczonych mórz pewnego dnia zamieszkała w wannie państwa Nowaków, wprowadzając tym samym niemały zamęt.

 

„Drzewo Życzeń”- Katerine Applegate

Zabawna i ciepła historia o inności i tolerancji.
W pewnym amerykańskim mieście nieopodal szkoły rośnie dąb. Ma na imię Dąb i jest drzewem życzeń. Co roku ludzie ozdabiają go skrawkami papieru, szmatkami, czasem nawet skarpetkami. Każda taka ozdoba to czyjeś marzenie.
Dąb ma ponad dwieście lat i wydaje się, że już nic go nie zaskoczy. A jednak. Do jednego z domów przy jego ulicy wprowadza się rodzina z zagranicy. Nie wszyscy życzliwie ją witają. Wkrótce wydarza się coś, co sprawi, że Dąb złamie najważniejszą zasadę wszystkich roślin i zwierząt i… przemówi do ludzi.

 

Cykl „Kocia szajka”- Agata Romaniuk, Malwina Hajduk

To seria książek dla dzieci, której akcja rozgrywa się w Cieszynie, położonym przy polsko-czeskiej granicy. Bohaterami są zwariowane i sprytne miejscowe koty, tworzące Kocią Szajkę. Ta niezwykła grupa pomaga policji w rozwiązywaniu skomplikowanych zagadek kryminalnych.

 

„Wszystko o tym jak się nie bać i nie martwić”- Felicity Brooks

Każdy czasami czegoś się boi lub czymś martwi. Może to być strach przed ciemnością albo pająkiem, albo obawa o to, czy sobie z czymś poradzimy. Strach i obawa są naturalnymi reakcjami na niektóre wydarzenia, jednak warto wiedzieć, co robić, żeby tak nas nie przytłaczały.
Co myślimy? Co czujemy? Wspaniała książka dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.
Pomaga rozpoznawać emocje. Pokazuje także proste i zabawne sposoby na zarządzanie nimi, takie jak ćwiczenia oddechowe lub uspokajające rozmowy.

 

Cykl książek „Basia”- Zofia Stanecka

Basia to pełna wigoru dziewczynka, której codzienne dylematy  są wprost z sytuacji, które przeżywa każde dziecko. Domowe kłótnie z rodzeństwem, zmęczenie rodziców, przedszkolne perypetie – mnóstwo tematów do rozmów. To naprawdę pełne dobrych wartości książki dla każdego przedszkolaka. Ilustracje w “Basi” – rysunki Marianny Oklejak przyciągają za ich prostotę i odrobinę szaleństwa! Kilka tytułów tytuły z serii, bo jest ich ponad 40, jeśli chcecie zacząć od najfajniejszych: Basia i gotowanie, Basia i bałagan, Basia i opiekunka, Basia i przedszkole, Basia i zwierzaki, Basia i kolega z Haiti. Świetne (na przykład na wakacje) są takie grubsze zestawienia – 10 historyjek o Basi: „Basia do słuchania”, razem z płytą rewelacyjnie nagraną przez Marię Seweryn! “Basia. Czy “Wielka księga przygód” 1-4 (cztery tomy).

„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”- Daniel de Latour, Justyna Bednarek

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych). Każda pani domu doskonale wie, że skarpetki są problematycznym elementem garderoby i giną w niewyjaśnionych okolicznościach w praniu. Na tej podstawie swoją barwną i humorystyczną historię oparła Justyna Bednarek, pisząc książkę dla dzieci „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Gdzie zatem podziały się skarpetki do pary? Co się dzieje ze zgubionymi skarpetkami? Autorka przedstawia dom Małej Be, w którym skarpetki dosłownie znikają w praniu, przez co są nie do pary. Zagłębiając się dalej w tę historię, dowiesz się, że zaginione skarpetki wyruszają w szeroki świat przez dziurę, którą odkrywa również hydraulik wezwany na interwencję. Skarpetki wydostają się na wolność i doświadczają wielu ciekawych przygód. Jedne stają się gwiazdami filmowymi i brylują w Hollywood, inne opiekują się myszkami – sierotami, a jeszcze inne zostają detektywami. Książka jest wyrazem tego, co jest w stanie wymyślić nasza cudowna, nieskrępowana żadnymi ramami wyobraźnia. Wyrusz w świat ze skarpetkami nie do pary! „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” to odkrycie literatury dziecięcej.